Budynek

Jest to nowy, parterowy budynek w kształcie litery “U” z dziedzińcem na środku, nie posiadający zatem żadnych barier architektonicznych m.in. schodów czy różnic w poziomach posadzki. Do budowy wykorzystano wysokiej jakości materiały, a sam budynek wyposażono w systemy przyzywowe w każdym pokoju, rozbudowany system monitoringu – zarówno na zewnątrz jak i w częściach wspólnych budynku co zdecydowanie zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo budynek wyposażony jest w panele fotowoltaiczne, ogrzewanie podłogowe oraz rekuperacje powietrza.

Budynek składa się z przeszklonego łącznika będącego zarówno wejściem głównym jak i przejściem na dziedziniec. W Łączniku tym znajduje się panoramiczny kominek, duży telewizor oraz kanapy i fotele, będące idealnym miejscem na wygodne, długie rozmowy czy odwiedziny najbliższych.

Lewe skrzydło

Lewe skrzydło budynku zawiera część jadalnianą, która w pozostałym czasie stanowi również przestrzeń do prowadzenia wszelkiego rodzaju zajęć czy będąca wyposażoną w projektor “salą kinową”. W skrzydle tym znajduje się również 10 pokoi – każdy z oddzielną łazienką przystosowaną dla osób starszych i niepełnosprawnych, pomieszczenia kuchenne oraz pomieszczenia socjalne.

Prawe skrzydło

Skrzydło prawe zawiera pomieszczenie administracyjne, pokój pielęgniarek wyposażony w centralę systemu przyzywowego wraz z centralą monitoringu, pralnię, toalety ogólnodostępne dla odwiedzających oraz 10 pokoi – każdy z oddzielną łazienką przystosowaną dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Dookoła budynku znajdują się ścieżki oraz parking wykonane z kostki brukowej, natomiast pozostałą część stanowi piękna zieleń z małym parkiem. Bezpośrednio przy posesji znajdują się urządzenia umożliwiające ćwiczenia ruchowe w słoneczne dni, a nowo wybudowany, kameralny, bezpieczny plac zabaw jest dodatkową atrakcją dla odwiedzających wnuków. W bliskiej odległości znajduje się również Rezerwat Leśny Chmiel, będący idealnym miejscem na wspólny rodzinny spacer.

5/5 - (28 głosów)

Ostatnia aktualizacja