Dom spokojnej starości Chmiel to nowoczesny ośrodek blisko Krasnegostawu – w miejscowości Chmiel Pierwszy, w którym starsze osoby każdego dnia otrzymują wiele sympatii i serdeczności. To miejsce stworzone specjalnie z myślą o osobach w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Tutaj Twój bliski może liczyć na komfortową jesień życia.

Wykwalifikowany personel

Budynek bez ograniczeń dla niepełnosprawnych

Pomoc w czynnościach życia codziennego

Całodobowa opieka

Dom spokojnej starości w Krasnymstawie — jesień życia w spokojnym miejscu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Chmiel zlokalizowany jest w małej miejscowości przy Krasnymstawie — w spokojnym położeniu, niedaleko lasu. Wokół domu znajdują się liczne alejki i mały ogród, a niedaleko jest Rezerwat Leśny Chmiel, który będzie doskonałym miejscem na rodzinną przechadzkę. Piękna okolica, spokój i sąsiedztwo lasów zapewnią wypoczynek mieszkańcom.

Przy budynku znajduje się duży parking z brukowej kostki przeznaczony dla personelu Domu Opieki, a także odwiedzających.

Dom Opieki Chmiel — dlaczego my?

Budynek bez jakichkolwiek przeszkód architektonicznych

Nasz Dom przystosowany jest do osób, mających problemy z przemieszczaniem się. Na terenie całego ośrodka nie ma żadnych stopni czy też wysokich progów, które utrudniałyby codzienne poruszanie.

Rozbudowany system kamer

Zapewniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa, więc na terenie całego Domu Opieki rozlokowano kamery, których baza mieści się w pomieszczeniu pielęgniarek.

Komfortowe miejsce wspólnych wizyt

Wizyty rodzinne oraz swój wolny czas z innymi pensjonariuszy można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne kanapy i fotele. W letnie dni zachęcamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie znajduje się mały plac zabaw, który jest dodatkową atrakcją dla odwiedzających dzieci.

Wygodne pokoje — komfortowe warunki pobytu

Dom Opieki Chmiel posiada 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę i bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu wszystkich mieszkańców, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas własne umeblowanie, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy pensjonariusz czuł się tutaj naturalnie.

Każdy pokój wyposażony jest też w system przywoławczy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają także dostęp do podglądu z kamer, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach ewentualnego zagrożenia.

Profesjonalna opieka i organizacja czasu wolnego mieszkańców Domu

Urozmaicamy czas mieszkańców poprzez organizację ciekawych aktywności, sprawnościowych czy też artystycznych. Tak spędzony czas jest uatrakcyjnieniem pobytu i pozwala na wzajemne poznanie się wszystkich chętnych pensjonariuszy.

Słoneczna pogoda jest dobrym pretekstem do tego, aby skorzystać z udogodnień znajdujących się poza budynkiem — urządzeń umożliwiających ćwiczenia ruchowe na podwórku.

Domowe dania opracowane przez profesjonalnego dietetyka

Każdy mieszkaniec naszego ośrodka otrzymuje codziennie 5 dań odpowiednio zbilansowanych. Dietetyk bierze pod uwagę wszystkie ważne czynniki, jak tryb życia, stan zdrowia, alergie, choroby i preferencje smakowe i ustala taki jadłospis, który będzie spełniać wszystkie oczekiwania.
Odwiedziny rodzinne oraz swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne kanapy i fotele. W pogodne dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie znajduje się bezpieczny plac zabaw, który jest dodatkową atrakcją dla odwiedzających dzieci.

Wygodne pokoje — komfortowe warunki pobytu

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu wszystkich mieszkańców, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas swoje meble, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy pensjonariusz czuł się tutaj naturalnie.

Każdy pokój wyposażony jest też w system przyzywowy, którego centrum znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach ewentualnego zagrożenia.

Dodatkowe udogodnienia

  • zakup ubrań, środków farmaceutycznych, opatrunkowych oraz leków,
  • usługi fryzjerskie i zabiegi kosmetyczne,
  • ponadprogramowe zajęcia z fizjoterapeutą, a także inne usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Oferujemy opiekę 24/dobę i doraźną pomoc lekarza w ramach NFZ — pewność bezpieczeństwa

Nasz wykwalifikowany personel troszczy się o to, aby każda osoba czuła się tutaj bezpiecznie. Każdy pracownik ma bogate doświadczenie związane z opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz wykazuje wobec nich należny szacunek i otwarcie. Zapewniamy również doraźną pomoc lekarską w ramach NFZ. Na dodatek najbliższa placówka NFZ znajduje się zaledwie 900 m od naszego Domu.

Zadzwoń do nas, a indywidualnie przygotujemy ofertę do oczekiwań Twojej bliskiej osoby!

Przejrzałeś już ofertę wielu domów spokojnej starości w okolicy Krasnegostawu i chcesz wybrać najlepsze miejsce dla bliskiego? Zapraszamy do Domu Opieki Chmiel na wstępne oprowadzenie oraz rozmowę. Przyjmujemy osoby na czas nieokreślony, jak i na pobyty czasowe. Podpisz umowę z ośrodkiem, który w swoją pracę wkłada całą duszę i maksymalne zaangażowanie!
5/5 - (25 głosów)

Ostatnia aktualizacja