Dom spokojnej starości Chmiel to nowoczesny ośrodek blisko Lubyczy Królewskiej – w miejscowości Chmiel Pierwszy, w którym osoby w wieku emerytalnym codziennie otrzymują dużo ciepła i życzliwości. To miejsce stworzone specjalnie z myślą o osobach w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Tutaj Twoja bliska osoba może liczyć na komfortowy trzeci wiek.

Wykwalifikowany personel

Budynek bez ograniczeń dla niepełnosprawnych

Pomoc w czynnościach życia codziennego

Całodobowa opieka

Dom spokojnej starości w Lubyczy Królewskiej — emerytalny wiek w spokojnym miejscu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Chmiel zlokalizowany jest w małej miejscowości przy Lubyczy Królewskiej — w spokojnym położeniu, niedaleko lasu. Dookoła budynku znajdują się liczne chodniki i mały ogród, a niedaleko jest Rezerwat Leśny Chmiel, który będzie idealnym miejscem na rodzinny spacer. Malownicza okolica, spokój i sąsiedztwo lasów zapewnią odprężenie mieszkańcom.

Przy Domu Opieki jest duży parking z brukowej kostki przeznaczony dla personelu Domu Opieki, a także {rodzin mieszkańców}.

Dom Opieki Chmiel — dlaczego my?

Budynek bez jakichkolwiek przeszkód architektonicznych

Nasz Dom przystosowany jest do osób, mających problemy z przemieszczaniem się. Na terenie całego Domu nie ma żadnych schodów czy też wysokich progów, które utrudniałyby codzienne poruszanie.

Rozbudowany monitoring

Dbamy o najlepszą jakość bezpieczeństwa, więc na terenie całego Ośrodka zamontowano kamery, których centrala mieści się w pomieszczeniu pielęgniarek.

Komfortowe miejsce wspólnych wizyt

Odwiedziny bliskich oraz swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne sofy oraz fotele. W słoneczne dni zachęcamy rodziny do spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie jest się bezpieczny plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających dzieci.

Wygodne pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w TV, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Pragniemy, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas swoje wyposażenie, a nawet pomalować ściany na dowolnie wybrany kolor. Wszystko po to, by nowy mieszkaniec czuł się tutaj naturalnie.

Każdy pokój wyposażony jest również w system przywoławczy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają także dostęp do podglądu z kamer, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach, które tego wymagają.

Profesjonalna opieka i organizacja czasu wolnego mieszkańców Domu

Urozmaicamy czas mieszkańców poprzez organizację różnego rodzaju aktywności, rekreacyjnych czy też artystycznych. Tak spędzony czas jest uatrakcyjnieniem pobytu i pozwala na wzajemne poznanie się wszystkich zainteresowanych pensjonariuszy.

Piękna pogoda jest dobrym pretekstem do tego, aby skorzystać z udogodnień znajdujących się poza budynkiem — urządzeń umożliwiających ćwiczenia ruchowe na świeżym powietrzu.

Pyszne posiłki zaplanowane przez wykwalifikowanego dietetyka

Każdy pensjonariusz dostaje codziennie 5 dań odpowiednio zbilansowanych. Dietetyk bierze pod uwagę wszystkie ważne czynniki, jak tryb życia, stan zdrowia, nietolerancje pokarmowe, choroby oraz preferencje smakowe i ustala takie menu, które będzie spełniać wszystkie wymagania.
Wizyty bliskich i swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne sofy i fotele. W ciepłe dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie znajduje się mały plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających dzieci.

Duże pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel posiada 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w TV, szafę i bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Pragniemy, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz — można przywieźć do nas swoje umeblowanie, a nawet pomalować ściany na dowolnie wybrany kolor. Wszystko po to, by nowy pensjonariusz czuł się tutaj komfortowo.

Każdy pokój wyposażony jest też w system alarmowy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają także dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach, które tego wymagają.

Dodatkowe udogodnienia

  • zakup ubrań, środków farmaceutycznych, opatrunków oraz leków,
  • usługi fryzjerskie i zabiegi kosmetyczne,
  • ponadprogramowe zajęcia z fizjoterapeutą, a także inne usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Zapewniamy całodobową opiekę i natychmiastową pomoc lekarza w ramach NFZ — pewność bezpieczeństwa

Nasz doświadczony zespół pracowników dba o to, żeby każdy mieszkaniec czuł się tutaj bezpiecznie. Każdy pracownik ma bogate doświadczenie związane z opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz wykazuje wobec nich odpowiednią życzliwość i zainteresowanie. Zapewniamy również natychmiastową poradę z lekarzem w ramach NFZ. Dodatkowo najbliższa placówka NFZ znajduje się zaledwie 900 m od naszego budynku.

Zadzwoń do nas, a indywidualnie dopasujemy ofertę do potrzeb Twojej kochanej osoby!

Zapoznałeś się z ofertą wielu domów opieki dla osób starszych w pobliżu Lubyczy Królewskiej i chcesz wybrać najlepsze miejsce dla bliskiego? Zapraszamy do Domu Opieki Chmiel na wstępne oprowadzenie oraz rozmowę. Przyjmujemy osoby na czas nieokreślony, jak i na pobyty czasowe. Podpisz umowę z ośrodkiem, który w swoją pracę wkłada całe serce i głębokie zaangażowanie!
5/5 - (25 głosów)

Ostatnia aktualizacja