Dom spokojnej starości Chmiel to innowacyjny budynek blisko Piasków – w miejscowości Chmiel Pierwszy, w którym starsze osoby każdego dnia dostają wiele ciepła i serdeczności. To miejsce stworzone specjalnie dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Tutaj Twój bliski może liczyć na spokojny trzeci wiek.

Wykwalifikowany personel

Budynek bez ograniczeń dla niepełnosprawnych

Pomoc w czynnościach życia codziennego

Całodobowa opieka

Dom spokojnej starości w Piaskach — jesień życia w spokojnym miejscu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Chmiel zlokalizowany jest w małej miejscowości przy Piaskach — w spokojnym położeniu, w sąsiedztwie lasu. Dookoła domu znajdują się liczne alejki i niewielki ogród, a niedaleko jest Rezerwat Leśny Chmiel, który będzie idealnym miejscem na rodzinny spacer. Piękna okolica, harmonia i sąsiedztwo lasów zapewnią relaks mieszkańcom.

Przy budynku jest duży parking z brukowej kostki przeznaczony dla personelu Domu Opieki, a także odwiedzających.

Dlaczego warto wybrać Dom Opieki Chmiel?

Dom bez jakichkolwiek barier architektonicznych

Nasz Dom przystosowany jest do osób, mających problemy z przemieszczaniem się. Na terenie całego Domu nie ma żadnych schodów i wysokich progów, które utrudniałyby codzienność.

Nowoczesny system monitoringu

Dbamy o najlepszą jakość bezpieczeństwa, dlatego na terenie całego Ośrodka zamontowano kamery, których baza mieści się w pomieszczeniu pielęgniarek.

Wygodne miejsce wspólnych spotkań

Wizyty bliskich i swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne kanapy oraz fotele. W pogodne dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie jest się mały plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających dzieci.

Wygodne pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel posiada 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Pragniemy, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas własne wyposażenie, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy mieszkaniec czuł się tutaj, jak u siebie w domu.

Każdy pokój wyposażony jest również w system przywoławczy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do podglądu z kamer, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach, które tego wymagają.

Profesjonalna opieka i organizacja czasu wolnego pensjonariuszy

Urozmaicamy czas mieszkańców poprzez organizację różnego rodzaju aktywności, ruchowych i manualno-plastycznych. Tak spędzony czas jest uatrakcyjnieniem pobytu i pozwala na wzajemne poznanie się wszystkich zainteresowanych pensjonariuszy.

Słoneczna pogoda jest dobrą okazją do tego, aby skorzystać z maszyn znajdujących się bezpośrednio przy posesji — urządzeń umożliwiających ćwiczenia ruchowe na świeżym powietrzu.

Pyszne posiłki zaplanowane przez profesjonalnego dietetyka

Każdy pensjonariusz otrzymuje codziennie 5 posiłków odpowiednio zbilansowanych. Dietetyk bierze pod uwagę wszystkie ważne czynniki, jak tryb życia, stan zdrowia, nietolerancje pokarmowe, choroby i preferencje smakowe i ustala takie menu, które będzie spełniać wszystkie wymagania.
Odwiedziny rodzinne oraz swój wolny czas z innymi pensjonariuszy można spędzać w głównym pomieszczeniu, które ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne kanapy oraz fotele. W letnie dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie jest się bezpieczny plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających wnuków.

Duże pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w TV, szafę i bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu wszystkich mieszkańców, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas swoje umeblowanie, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy mieszkaniec czuł się tutaj naturalnie.

Każdy pokój wyposażony jest też w system alarmowy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach, które tego wymagają.

Dodatkowe usługi

  • zakup ubrań, środków farmaceutycznych, opatrunkowych oraz lekarstw,
  • usługi fryzjerskie i zabiegi kosmetyczne,
  • ponadprogramowe zajęcia z fizjoterapeutą, a także inne usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Oferujemy opiekę 24/h i natychmiastową pomoc specjalisty w ramach NFZ — gwarancja bezpieczeństwa

Nasz wykwalifikowany personel dba o to, aby każdy pensjonariusz czuł się tutaj bezpiecznie. Każdy pracownik ma bogate doświadczenie związane z opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz wykazuje wobec nich należyty szacunek i otwarcie. Zapewniamy także doraźną poradę ze specjalistą w ramach NFZ. Dodatkowo najbliższa placówka NFZ znajduje się zaledwie 900 m od naszego Domu.

Skontaktuj się z nami, a indywidualnie przygotujemy ofertę do potrzeb Twojej bliskiej osoby!

Zapoznałeś się z ofertą wielu domów spokojnej starości w okolicy Piasków i chcesz zdecydować się na odpowiednie miejsce dla bliskiego? Zapraszamy do Domu Opieki Chmiel na wstępne oprowadzenie i rozmowę. Przyjmujemy osoby na czas nieokreślony, jak i na pobyty czasowe. Nawiąż współpracę z placówką, która w swoją pracę wkłada całą duszę i maksymalny zapał!
5/5 - (25 głosów)

Ostatnia aktualizacja