Dom spokojnej starości Chmiel to innowacyjny ośrodek blisko Łęcznej – w miejscowości Chmiel Pierwszy, w którym osoby w podeszłym wieku każdego dnia otrzymują wiele dobra i serdeczności. To miejsce stworzone specjalnie dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Tutaj Twój bliski może liczyć na spokojną jesień życia.

Wykwalifikowany personel

Budynek bez ograniczeń dla niepełnosprawnych

Pomoc w czynnościach życia codziennego

Całodobowa opieka

Dom spokojnej starości w Łęcznie — trzeci wiek w bezpiecznym miejscu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Chmiel zlokalizowany jest w małej miejscowości przy Łęcznie — w spokojnym położeniu, w sąsiedztwie lasu. Dookoła domu znajdują się liczne ścieżki i niewielki park, a pobliżu jest Rezerwat Leśny Chmiel, który będzie doskonałym miejscem na rodzinny spacer. Piękna okolica, harmonia oraz sąsiedztwo lasów zapewnią relaks mieszkańcom.

Przy budynku znajduje się duży parking z brukowej kostki przeznaczony dla personelu Domu Opieki, a także odwiedzających.

Dom Opieki Chmiel — dlaczego my?

Budynek bez jakichkolwiek przeszkód architektonicznych

Nasz Dom przystosowany jest do osób, mających problemy z przemieszczaniem się. Na terenie całego ośrodka nie ma żadnych stopni i wysokich progów, które utrudniałyby codzienność.

Nowoczesny monitoring

Zapewniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa, dlatego na terenie całego Domu Opieki rozlokowano kamery, których centrala mieści się w pokoju pielęgniarek.

Komfortowe miejsce wspólnych wizyt

Odwiedziny rodzinne oraz swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne sofy i fotele. W letnie dni zachęcamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie jest się mały plac zabaw, który jest dodatkową atrakcją dla odwiedzających wnuków.

Duże pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę i bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Pragniemy, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas swoje umeblowanie, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy mieszkaniec czuł się tutaj komfortowo.

Każdy pokój wyposażony jest również w system przywoławczy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do podglądu z kamer, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach ewentualnej sytuacji kryzysowej.

Profesjonalna opieka i organizacja czasu wolnego mieszkańców Domu

Urozmaicamy czas mieszkańców poprzez organizację różnego rodzaju aktywności, rekreacyjnych czy też manualno-plastycznych. Tak spędzony czas jest uatrakcyjnieniem pobytu i zintegrowanie się wszystkich chętnych pensjonariuszy.

Słoneczna pogoda jest dobrą okazją do tego, aby skorzystać z maszyn znajdujących się poza budynkiem — urządzeń umożliwiających ćwiczenia ruchowe pod gołym niebem.

Smaczne posiłki opracowane przez profesjonalnego dietetyka

Każdy pensjonariusz otrzymuje codziennie 5 posiłków odpowiednio zbilansowanych. Specjalista ds. żywienia bierze pod uwagę wszystkie ważne czynniki, jak tryb życia, stan zdrowia, nietolerancje pokarmowe, choroby i preferencje smakowe i ustala taki jadłospis, który będzie spełniać wszystkie oczekiwania.
Odwiedziny rodzinne i swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w głównym pomieszczeniu, które ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne sofy i fotele. W letnie dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie jest się mały plac zabaw, który jest dodatkową atrakcją dla odwiedzających dzieci.

Wygodne pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel posiada 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Pragniemy, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz — można przywieźć do nas własne wyposażenie, a nawet pomalować ściany na dowolnie wybrany kolor. Wszystko po to, by nowy mieszkaniec czuł się tutaj komfortowo.

Każdy pokój wyposażony jest również w system alarmowy, którego centrum znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach ewentualnego zagrożenia.

Inne możliwe udogodnienia

  • zakup ubrań, środków farmaceutycznych, opatrunków i leków,
  • usługi fryzjerskie i zabiegi kosmetyczne,
  • dodatkowe zajęcia fizjoterapeutyczne, a także inne usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Zapewniamy całodobową opiekę oraz natychmiastową pomoc specjalisty w ramach NFZ — gwarancja bezpieczeństwa

Nasz wykwalifikowany zespół pracowników troszczy się o to, by każdy mieszkaniec czuł się tutaj bezpiecznie. Każdy pracownik ma bogate doświadczenie związane z opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz wykazuje wobec nich należny szacunek i otwarcie. Zapewniamy również natychmiastową opiekę ze specjalistą w ramach NFZ. Na dodatek najbliższa placówka NFZ znajduje się tylko 900 m od naszego Domu.

Skontaktuj się z nami, a indywidualnie dostosowujemy ofertę do oczekiwań Twojej bliskiej osoby!

Przejrzałeś już ofertę wielu domów spokojnej starości w okolicy Łęcznej i chcesz wybrać odpowiednie miejsce dla bliskiego? Zapraszamy do Domu Opieki Chmiel na wstępne oprowadzenie i rozmowę. Przyjmujemy osoby na czas nieokreślony, jak i na krótkie pobyty. Nawiąż współpracę z ośrodkiem, który w swoją pracę wkłada całe serce i głębokie zaangażowanie!
5/5 - (25 głosów)

Ostatnia aktualizacja