Dom spokojnej starości Chmiel to innowacyjny budynek blisko Opola Lubelskiego – w miejscowości Chmiel Pierwszy, w którym starsze osoby codziennie dostają dużo ciepła i życzliwości. To miejsce stworzone specjalnie z myślą o osobach w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Tutaj Twój bliski może liczyć na komfortową jesień życia.

Wykwalifikowany personel

Budynek bez ograniczeń dla niepełnosprawnych

Pomoc w czynnościach życia codziennego

Całodobowa opieka

Dom spokojnej starości w Opolu Lubelskim — emerytalny wiek w bezpiecznym miejscu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Chmiel zlokalizowany jest w małej miejscowości przy Opolu Lubelskim — w spokojnej lokalizacji, niedaleko lasu. Dookoła budynku znajdują się liczne chodniki i mały ogród, a pobliżu jest Rezerwat Leśny Chmiel, który będzie idealnym miejscem na rodzinny spacer. Piękna okolica, spokój i sąsiedztwo lasów zapewnią relaks mieszkańcom.

Przy Domu Opieki znajduje się duży parking z brukowej kostki przeznaczony dla pracowników Domu Opieki, a także {rodzin mieszkańców}.

Dlaczego warto wybrać Dom Opieki Chmiel?

Budynek bez żadnych przeszkód architektonicznych

Nasz Dom przystosowany jest do osób, mających problemy z przemieszczaniem się. Na terenie całego Domu nie ma żadnych schodów i wysokich progów, które utrudniałyby codzienne poruszanie.

Rozbudowany monitoring

Dbamy o najwyższe standardy bezpieczeństwa, dlatego na terenie całego Ośrodka rozlokowano kamery, których baza mieści się w pokoju pielęgniarek.

Wygodne miejsce wspólnych wizyt

Spotkania rodzinne czy swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne sofy i fotele. W pogodne dni zachęcamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie znajduje się bezpieczny plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających wnuków.

Duże pokoje — komfortowe warunki pobytu

Dom Opieki Chmiel posiada 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę i bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu wszystkich mieszkańców, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas swoje umeblowanie, a nawet pomalować ściany na dowolnie wybrany kolor. Wszystko po to, by nowy mieszkaniec czuł się tutaj naturalnie.

Każdy pokój wyposażony jest też w system przyzywowy, którego centrum znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach, które tego wymagają.

Profesjonalna opieka i organizacja czasu wolnego osób w podeszłym wieku

Urozmaicamy czas mieszkańców poprzez organizację różnego rodzaju zajęć rehabilitacyjnych, ruchowych i artystycznych. Tak spędzony czas jest uatrakcyjnieniem pobytu i pozwala na wzajemne poznanie się wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Słoneczna pogoda jest dobrą okazją do tego, aby skorzystać z udogodnień znajdujących się poza budynkiem — urządzeń umożliwiających ćwiczenia ruchowe na podwórku.

Domowe posiłki skomponowane przez profesjonalnego dietetyka

Każdy pensjonariusz dostaje codziennie 5 potraw odpowiednio skomponowanych. Specjalista ds. żywienia bierze pod uwagę wszystkie ważne czynniki, jak tryb życia, stan zdrowia, alergie, choroby i upodobania smakowe i ustala takie menu, które będzie spełniać wszystkie oczekiwania.
Wizyty bliskich czy swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne kanapy i fotele. W ciepłe dni zachęcamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie jest się bezpieczny plac zabaw, który jest dodatkową atrakcją dla odwiedzających wnuków.

Duże pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel posiada 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę i bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu wszystkich mieszkańców, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas własne wyposażenie, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy mieszkaniec czuł się tutaj, jak u siebie w domu.

Każdy pokój wyposażony jest również w system alarmowy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach ewentualnego zagrożenia.

Inne możliwe usługi

  • zakup ubrań, środków farmaceutycznych, opatrunków i leków,
  • usługi fryzjerskie i zabiegi kosmetyczne,
  • dodatkowe zajęcia fizjoterapeutyczne, a także inne usługi dopasowane indywidualnie.

Oferujemy całodobową opiekę oraz doraźną pomoc specjalisty w ramach NFZ — gwarancja bezpieczeństwa

Nasz doświadczony personel dba o to, żeby każdy pensjonariusz czuł się tutaj bezpiecznie. Każdy pracownik ma bogate doświadczenie związane z opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz wykazuje wobec nich należyty szacunek i otwarcie. Zapewniamy także natychmiastową poradę z lekarzem w ramach NFZ. Dodatkowo najbliższa placówka NFZ znajduje się zaledwie 900 m od naszego Domu.

Zadzwoń do nas, a indywidualnie przygotujemy ofertę do potrzeb Twojej kochanej osoby!

Przejrzałeś już ofertę wielu domów spokojnej starości w pobliżu Opola Lubelskiego i chcesz zdecydować się na odpowiednie miejsce dla bliskiego? Zapraszamy do Domu Opieki Chmiel na wstępne oprowadzenie oraz rozmowę. Przyjmujemy osoby na czas nieokreślony, jak i na pobyty czasowe. Podpisz umowę z ośrodkiem, który w swoją pracę wkłada całą duszę i maksymalny zapał!
5/5 - (25 głosów)

Ostatnia aktualizacja