Dom spokojnej starości Chmiel to nowoczesny ośrodek blisko Świdnika – w miejscowości Chmiel Pierwszy, w którym osoby w wieku emerytalnym codziennie dostają wiele ciepła i serdeczności. To miejsce stworzone specjalnie z myślą o osobach w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Tutaj Twój bliski może oczekiwać spokojnego trzeciego wieku.

Wykwalifikowany personel

Budynek bez ograniczeń dla niepełnosprawnych

Pomoc w czynnościach życia codziennego

Całodobowa opieka

Dom spokojnej starości w Świdniku — trzeci wiek w bezpiecznym miejscu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Chmiel zlokalizowany jest w małej miejscowości przy Świdniku — w spokojnym położeniu, niedaleko lasu. Dookoła budynku znajdują się liczne chodniki i mały park, a pobliżu jest Rezerwat Leśny Chmiel, który będzie idealnym miejscem na rodzinny spacer. Zachwycająca okolica, harmonia oraz sąsiedztwo lasów zapewnią odprężenie mieszkańcom.

Przy Domu Opieki jest duży parking z brukowej kostki przeznaczony dla personelu Domu Opieki, a także odwiedzających.

Dom Opieki Chmiel — dlaczego my?

Budynek bez jakichkolwiek barier architektonicznych

Nasz Dom przystosowany jest do osób, mających problemy z poruszaniem się. Na terenie całego Domu nie ma żadnych stopni czy też wysokich progów, które utrudniałyby codzienność.

Profesjonalny monitoring

Zapewniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa, więc na terenie całego Domu Opieki rozlokowano kamery, których baza mieści się w pokoju pielęgniarek.

Wygodne miejsce wspólnych wizyt

Spotkania bliskich czy swój wolny czas z innymi pensjonariuszy można spędzać w głównym pomieszczeniu, które ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne sofy i fotele. W letnie dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie jest się bezpieczny plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających wnuków.

Wygodne pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę i bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Pragniemy, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas swoje meble, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy pensjonariusz czuł się u nas, jak u siebie w domu.

Każdy pokój wyposażony jest też w system alarmowy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach, które tego wymagają.

Najlepsza opieka i organizacja czasu wolnego pensjonariuszy

Urozmaicamy czas mieszkańców poprzez organizację ciekawych zajęć terapeutycznych, sprawnościowych i manualno-plastycznych. Tak spędzony czas jest uatrakcyjnieniem pobytu i zintegrowanie się wszystkich chętnych pensjonariuszy.

Piękna pogoda jest dobrym pretekstem do tego, aby skorzystać z maszyn znajdujących się bezpośrednio przy posesji — urządzeń umożliwiających ćwiczenia ruchowe pod chmurką.

Pyszne posiłki opracowane przez wykwalifikowanego dietetyka

Każdy mieszkaniec naszego Domu otrzymuje codziennie 5 dań odpowiednio skomponowanych. Specjalista ds. żywienia bierze pod uwagę wszystkie ważne czynniki, jak tryb życia, stan zdrowia, nietolerancje pokarmowe, choroby oraz preferencje smakowe i ustala takie menu, które będzie spełniać wszystkie oczekiwania.
Wizyty rodzinne czy swój wolny czas z innymi pensjonariuszy można spędzać w głównym pomieszczeniu, które ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne kanapy i fotele. W letnie dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie jest się mały plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających wnuków.

Wygodne pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w TV, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu wszystkich mieszkańców, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas swoje meble, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy pensjonariusz czuł się tutaj naturalnie.

Każdy pokój wyposażony jest też w system alarmowy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach ewentualnego zagrożenia.

Dodatkowe udogodnienia

  • zakup ubrań, środków farmaceutycznych, opatrunkowych i lekarstw,
  • usługi fryzjerskie i zabiegi kosmetyczne,
  • ponadprogramowe zajęcia z fizjoterapeutą, a także inne usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Oferujemy całodobową opiekę oraz doraźną pomoc lekarza w ramach NFZ — gwarancja bezpieczeństwa

Nasz profesjonalny zespół pracowników dba o to, aby każda osoba czuła się tutaj bezpiecznie. Każdy pracownik ma bogate doświadczenie związane z opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz wykazuje wobec nich należny szacunek i zainteresowanie. Zapewniamy także doraźną poradę ze specjalistą w ramach NFZ. Dodatkowo najbliższa placówka NFZ znajduje się zaledwie 900 m od naszego budynku.

Skontaktuj się z nami, a indywidualnie przygotujemy ofertę do oczekiwań Twojej kochanej osoby!

Zapoznałeś się z ofertą wielu domów opieki dla osób starszych w pobliżu Świdnika i chcesz wybrać odpowiednie miejsce dla swojej bliskiej kochanej osoby? Zapraszamy do Domu Opieki Chmiel na wstępne oprowadzenie oraz rozmowę. Przyjmujemy osoby na czas nieokreślony, jak i na pobyty czasowe. Podpisz umowę z placówką, która w swoją pracę wkłada całą duszę i maksymalny zapał!
5/5 - (25 głosów)

Ostatnia aktualizacja