Dom spokojnej starości Chmiel to nowoczesny budynek blisko Lublina – w miejscowości Chmiel Pierwszy, w którym osoby w wieku emerytalnym codziennie otrzymują dużo ciepła i serdeczności. To miejsce stworzone specjalnie dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Tutaj Twoja bliska osoba może liczyć na komfortową jesień życia.

Wykwalifikowany personel

Budynek bez ograniczeń dla niepełnosprawnych

Pomoc w czynnościach życia codziennego

Całodobowa opieka

Dom spokojnej starości w Lublinie — trzeci wiek w spokojnym miejscu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Chmiel zlokalizowany jest w małej miejscowości przy Lublinie — w spokojnym położeniu, w sąsiedztwie lasu. Wokół budynku znajdują się liczne ścieżki i mały park, a niedaleko jest Rezerwat Leśny Chmiel, który będzie doskonałym miejscem na rodzinny spacer. Piękna okolica, spokój i sąsiedztwo lasów zapewnią odpoczynek mieszkańcom.

Przy Domu Opieki jest duży parking z brukowej kostki przeznaczony dla pracowników Domu Opieki, a także członków rodziny.

Dlaczego warto wybrać Dom Opieki Chmiel?

Budynek bez jakichkolwiek przeszkód architektonicznych

Nasz Dom przystosowany jest do osób, mających problemy z przemieszczaniem się. Na terenie całego Domu nie ma żadnych stopni czy też wysokich progów, które utrudniałyby codzienność.

Rozbudowany system monitoringu

Dbamy o najwyższe standardy bezpieczeństwa, dlatego na terenie całego Domu Opieki rozlokowano kamery, których baza mieści się w pomieszczeniu pielęgniarek. Chcemy, by domy opieki i pomocy społecznej były jak najbardziej bezpieczne. 

Wygodne miejsce wspólnych wizyt

Spotkania rodzinne i swój wolny czas z innymi pensjonariuszy można spędzać w głównym pomieszczeniu, które ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne kanapy i fotele. W ciepłe dni zachęcamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie jest się bezpieczny plac zabaw, który jest dodatkową atrakcją dla odwiedzających wnuków. Obiekt przystosowany jest dla osób w stanie ciężkim. Znajduje się w spokojnej lokalizacji.

Duże pokoje — komfortowe warunki pobytu

Dom Opieki Lublin posiada 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w TV, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Pragniemy, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas własne umeblowanie, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy mieszkaniec czuł się u nas, jak u siebie w domu.

Każdy pokój wyposażony jest też w system przyzywowy, którego centrum znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do podglądu z kamer, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach ewentualnego zagrożenia.

Profesjonalna opieka i organizacja czasu wolnego mieszkańców Domu

Urozmaicamy czas mieszkańców poprzez organizację różnego rodzaju ćwiczeń rehabilitacyjnych, rekreacyjnych czy też manualno-plastycznych. Tak spędzony czas jest uatrakcyjnieniem pobytu i pozwala na wzajemne poznanie się wszystkich chętnych pensjonariuszy.

Piękna pogoda jest dobrą okazją do tego, aby skorzystać z maszyn znajdujących się poza budynkiem — urządzeń umożliwiających ćwiczenia ruchowe na podwórku.

Smaczne dania zaplanowane przez wykwalifikowanego dietetyka

Każdy pensjonariusz dostaje codziennie 5 dań odpowiednio skomponowanych. Dietetyk bierze pod uwagę wszystkie ważne czynniki, jak tryb życia, stan zdrowia, nietolerancje pokarmowe, choroby oraz upodobania smakowe i ustala takie menu, które będzie spełniać wszystkie wymagania.
Wizyty rodzinne oraz swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne sofy oraz fotele. W słoneczne dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie znajduje się mały plac zabaw, który jest dodatkową atrakcją dla odwiedzających dzieci.

Duże pokoje — komfortowe warunki pobytu

Dom Opieki Chmiel, działa również jako dom seniora, posiada 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę i bezprzewodowy Internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Pragniemy, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas swoje umeblowanie, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy pensjonariusz czuł się tutaj komfortowo.

Każdy pokój wyposażony jest również w system przyzywowy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają także dostęp do podglądu z kamer, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach, które tego wymagają.

Dodatkowe udogodnienia

  • zakup ubrań, środków farmaceutycznych, opatrunkowych oraz leków,
  • usługi fryzjerskie i kosmetyczne,
  • dodatkowe zajęcia z fizjoterapeutą, a także inne usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Zapewniamy całodobową opiekę i doraźną pomoc lekarza w ramach NFZ — gwarancja bezpieczeństwa

Nasz wykwalifikowany zespół pracowników dba o to, by każda osoba czuła się tutaj bezpiecznie. Każdy pracownik ma bogate doświadczenie związane z opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz wykazuje wobec nich należny szacunek i zainteresowanie. Zapewniamy także doraźną poradę, nie tylko osobom przewlekle chorym, z lekarzem w ramach NFZ. Na dodatek najbliższa placówka NFZ znajduje się zaledwie 900 m od naszego Domu.

Skontaktuj się z nami, a indywidualnie dostosowujemy ofertę do potrzeb Twojej kochanej osoby!

Zapoznałeś się z ofertą wielu domów opieki dla osób starszych w okolicy Lublina i chcesz wybrać najlepsze miejsce dla bliskiego? Zapraszamy do Domu Opieki Lublin na wstępne oprowadzenie oraz rozmowę. Przyjmujemy osoby na czas nieokreślony, jak i na pobyty czasowe. Nawiąż współpracę z placówką, która w swoją pracę wkłada całą duszę i maksymalny zapał!

5/5 - (37 głosów)

Ostatnia aktualizacja