Dom Opieki Chmiel to nowoczesny ośrodek blisko Międzyrzeca Podlaskiego – w miejscowości Chmiel Pierwszy, w którym starsze osoby codziennie otrzymują wiele sympatii i serdeczności. To miejsce stworzone specjalnie z myślą o osobach w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Tutaj Twoja bliska osoba może oczekiwać spokojnego trzeciego wieku.

Wykwalifikowany personel

Budynek bez ograniczeń dla niepełnosprawnych

Pomoc w czynnościach życia codziennego

Całodobowa opieka

Dom spokojnej starości w Międzyrzeczu Podlaskim — jesień życia w spokojnym miejscu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Chmiel zlokalizowany jest w małej miejscowości przy Międzyrzeczu Podlaskim — w spokojnej lokalizacji, niedaleko lasu. Dookoła domu znajdują się liczne ścieżki i mały ogród, a niedaleko jest Rezerwat Leśny Chmiel, który będzie idealnym miejscem na rodzinny spacer. Urzekająca okolica, harmonia oraz sąsiedztwo lasów zapewnią relaks mieszkańcom.

Przy Domu Opieki znajduje się duży parking z brukowej kostki przeznaczony dla personelu Domu Opieki, a także odwiedzających.

Dlaczego warto wybrać Dom Opieki Chmiel?

Dom bez jakichkolwiek przeszkód architektonicznych

Nasz Dom przystosowany jest do osób, mających kłopoty z poruszaniem się. Na terenie całego Domu nie ma żadnych stopni i wysokich progów, które utrudniałyby codzienne poruszanie.

Nowoczesny system kamer

Zapewniamy najlepszą jakość bezpieczeństwa, dlatego na terenie całego Ośrodka zamontowano kamery, których baza mieści się w pomieszczeniu pielęgniarek.

Wygodne miejsce wspólnych spotkań

Spotkania rodzinne oraz swój wolny czas z innymi pensjonariuszy można spędzać w głównym pomieszczeniu, które ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne sofy oraz fotele. W ciepłe dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie znajduje się mały plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających wnuków.

Duże pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę i bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu wszystkich mieszkańców, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas własne umeblowanie, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy pensjonariusz czuł się tutaj komfortowo.

Każdy pokój wyposażony jest też w system alarmowy, którego centrum znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do podglądu z kamer, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach ewentualnej sytuacji kryzysowej.

Najlepsza opieka i organizacja czasu wolnego mieszkańców Domu

Urozmaicamy czas mieszkańców poprzez organizację różnego rodzaju aktywności, ruchowych czy też manualno-plastycznych. Tak spędzony czas jest uatrakcyjnieniem pobytu i zintegrowanie się wszystkich chętnych mieszkańców.

Piękna pogoda jest dobrym pretekstem do tego, aby skorzystać z udogodnień znajdujących się poza budynkiem — urządzeń umożliwiających ćwiczenia ruchowe na podwórku.

Domowe dania zaplanowane przez profesjonalnego dietetyka

Każdy mieszkaniec naszego Domu dostaje codziennie 5 dań odpowiednio skomponowanych. Dietetyk bierze pod uwagę wszystkie ważne czynniki, jak tryb życia, stan zdrowia, nietolerancje pokarmowe, choroby i preferencje smakowe i ustala takie menu, które będzie spełniać wszystkie wymagania.
Odwiedziny rodzinne i swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w głównym pomieszczeniu, które ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne sofy oraz fotele. W pogodne dni zachęcamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie jest się mały plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających dzieci.

Duże pokoje — komfortowe warunki pobytu

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w TV, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu wszystkich mieszkańców, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz — można przywieźć do nas swoje meble, a nawet pomalować ściany na dowolnie wybrany kolor. Wszystko po to, by nowy pensjonariusz czuł się tutaj, jak u siebie w domu.

Każdy pokój wyposażony jest też w system przywoławczy, którego centrum znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do podglądu z kamer, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach ewentualnej sytuacji kryzysowej.

Inne możliwe usługi

  • zakup ubrań, środków farmaceutycznych, opatrunków oraz leków,
  • usługi fryzjerskie i kosmetyczne,
  • dodatkowe zajęcia z fizjoterapeutą, a także inne usługi dopasowane indywidualnie.

Zapewniamy całodobową opiekę oraz natychmiastową pomoc lekarza w ramach NFZ — pewność bezpieczeństwa

Nasz profesjonalny personel dba o to, by każdy pensjonariusz czuł się tutaj bezpiecznie. Każdy pracownik ma bogate doświadczenie związane z opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz wykazuje wobec nich należyty szacunek i otwarcie. Zapewniamy również doraźną pomoc z lekarzem w ramach NFZ. Na dodatek najbliższa placówka NFZ znajduje się zaledwie 900 m od naszego budynku.

Zadzwoń do nas, a indywidualnie dostosowujemy ofertę do oczekiwań Twojej bliskiej osoby!

Przejrzałeś już ofertę wielu domów spokojnej starości w pobliżu Międzyrzeca Podlaskiego i chcesz wybrać odpowiednie miejsce dla swojej bliskiej kochanej osoby? Zapraszamy do Domu Opieki Chmiel na wstępne oprowadzenie i rozmowę. Przyjmujemy osoby na czas nieokreślony, jak i na pobyty czasowe. Podpisz umowę z placówką, która w swoją pracę wkłada całą duszę i głębokie zaangażowanie!
5/5 - (25 głosów)

Ostatnia aktualizacja