Dom Opieki Chmiel to nowy budynek blisko Ryk – w miejscowości Chmiel Pierwszy, w którym starsze osoby każdego dnia dostają dużo sympatii i życzliwości. To miejsce stworzone specjalnie dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Tutaj Twój bliski może oczekiwać spokojnej jesieni życia.

Wykwalifikowany personel

Budynek bez ograniczeń dla niepełnosprawnych

Pomoc w czynnościach życia codziennego

Całodobowa opieka

Dom seniora w Rykach — emerytalny wiek w spokojnym miejscu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Chmiel zlokalizowany jest w małej miejscowości przy Rykach — w spokojnym położeniu, w sąsiedztwie lasu. Wokół budynku znajdują się liczne chodniki i niewielki park, a niedaleko jest Rezerwat Leśny Chmiel, który będzie doskonałym miejscem na rodzinny spacer. Zachwycająca okolica, spokój i sąsiedztwo lasów zapewnią relaks mieszkańcom.

Przy Domu Opieki znajduje się duży parking z brukowej kostki przeznaczony dla personelu Domu Opieki, a także {rodzin mieszkańców}.

Dlaczego warto wybrać Dom Opieki Chmiel?

Budynek bez żadnych przeszkód architektonicznych

Nasz Dom przystosowany jest do osób, mających kłopoty z poruszaniem się. Na terenie całego ośrodka nie ma żadnych schodów i wysokich progów, które utrudniałyby codzienne poruszanie.

Rozbudowany monitoring

Dbamy o najlepszą jakość bezpieczeństwa, więc na terenie całego Domu Opieki rozlokowano kamery, których baza mieści się w pomieszczeniu pielęgniarek.

Wygodne miejsce wspólnych wizyt

Odwiedziny rodzinne czy swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w głównym pomieszczeniu, które ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne sofy i fotele. W ciepłe dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie jest się mały plac zabaw, który jest dodatkową atrakcją dla odwiedzających dzieci.

Duże pokoje — komfortowe warunki pobytu

Dom Opieki Chmiel posiada 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Pragniemy, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas własne umeblowanie, a nawet pomalować ściany na dowolnie wybrany kolor. Wszystko po to, by nowy mieszkaniec czuł się u nas, jak u siebie w domu.

Każdy pokój wyposażony jest również w system przywoławczy, którego centrum znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach, które tego wymagają.

Profesjonalna opieka i organizacja czasu wolnego mieszkańców Domu

Urozmaicamy czas mieszkańców poprzez organizację ciekawych ćwiczeń rehabilitacyjnych, rekreacyjnych i artystycznych. Tak spędzony czas jest uatrakcyjnieniem pobytu i zintegrowanie się wszystkich zainteresowanych pensjonariuszy.

Słoneczna pogoda jest dobrym pretekstem do tego, aby skorzystać z udogodnień znajdujących się bezpośrednio przy posesji — urządzeń umożliwiających ćwiczenia ruchowe na podwórku.

Domowe posiłki skomponowane przez profesjonalnego dietetyka

Każdy mieszkaniec naszego ośrodka dostaje codziennie 5 potraw odpowiednio skomponowanych. Specjalista ds. żywienia bierze pod uwagę wszystkie ważne czynniki, jak tryb życia, stan zdrowia, alergie, choroby oraz preferencje smakowe i ustala takie menu, które będzie spełniać wszystkie wymagania.
Wizyty rodzinne i swój wolny czas z innymi pensjonariuszy można spędzać w głównym pomieszczeniu, które ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne kanapy i fotele. W letnie dni zachęcamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie znajduje się mały plac zabaw, który jest dodatkową atrakcją dla odwiedzających wnuków.

Wygodne pokoje — komfortowe warunki pobytu

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w TV, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu wszystkich mieszkańców, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz — można przywieźć do nas swoje umeblowanie, a nawet pomalować ściany na dowolnie wybrany kolor. Wszystko po to, by nowy mieszkaniec czuł się tutaj komfortowo.

Każdy pokój wyposażony jest też w system alarmowy, którego centrum znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach, które tego wymagają.

Dodatkowe udogodnienia

  • zakup ubrań, środków farmaceutycznych, opatrunków oraz leków,
  • usługi fryzjerskie i kosmetyczne,
  • ponadprogramowe ćwiczenia fizjoterapeutyczne, a także inne usługi dopasowane indywidualnie.

Zapewniamy opiekę 24/dobę i natychmiastową pomoc specjalisty w ramach NFZ — pewność bezpieczeństwa

Nasz profesjonalny zespół pracowników dba o to, by każdy mieszkaniec czuł się tutaj bezpiecznie. Każdy pracownik ma bogate doświadczenie związane z opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz wykazuje wobec nich należny szacunek i zainteresowanie. Zapewniamy także natychmiastową poradę z lekarzem w ramach NFZ. Dodatkowo najbliższa placówka NFZ znajduje się tylko 900 m od naszego Domu.

Zadzwoń do nas, a indywidualnie dostosowujemy ofertę do potrzeb Twojej bliskiej osoby!

Zapoznałeś się z ofertą wielu domów opieki dla osób starszych w pobliżu Ryk i chcesz wybrać odpowiednie miejsce dla bliskiego? Zapraszamy do Domu Opieki Chmiel na wstępne oprowadzenie i rozmowę. Przyjmujemy osoby na czas nieokreślony, jak i na krótkie pobyty. Podpisz umowę z ośrodkiem, który w swoją pracę wkłada całą duszę i maksymalny zapał!
5/5 - (25 głosów)

Ostatnia aktualizacja