Dom spokojnej starości Chmiel to nowy ośrodek blisko Zwierzyńca – w miejscowości Chmiel Pierwszy, w którym osoby w wieku emerytalnym każdego dnia dostają wiele ciepła i serdeczności. To miejsce stworzone specjalnie dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Tutaj Twój bliski może oczekiwać komfortowego trzeciego wieku.

Wykwalifikowany personel

Budynek bez ograniczeń dla niepełnosprawnych

Pomoc w czynnościach życia codziennego

Całodobowa opieka

Dom seniora w Zwierzyńcu — emerytalny wiek w bezpiecznym miejscu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Chmiel zlokalizowany jest w małej miejscowości przy Zwierzyńcu — w spokojnej lokalizacji, w sąsiedztwie lasu. Wokół budynku znajdują się liczne chodniki i mały ogród, a niedaleko jest Rezerwat Leśny Chmiel, który będzie idealnym miejscem na rodzinny spacer. Malownicza okolica, harmonia oraz sąsiedztwo lasów zapewnią relaks mieszkańcom.

Przy Domu Opieki jest duży parking z brukowej kostki przeznaczony dla pracowników Domu Opieki, a także odwiedzających.

Dom Opieki Chmiel — dlaczego my?

Budynek bez żadnych przeszkód architektonicznych

Nasz Dom przystosowany jest do osób, mających kłopoty z przemieszczaniem się. Na terenie całego Domu nie ma żadnych stopni i wysokich progów, które utrudniałyby codzienność.

Nowoczesny monitoring

Dbamy o najwyższe standardy bezpieczeństwa, więc na terenie całego Ośrodka zamontowano kamery, których centrala mieści się w pokoju pielęgniarek.

Wygodne miejsce wspólnych wizyt

Odwiedziny bliskich oraz swój wolny czas z innymi pensjonariuszy można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne sofy i fotele. W ciepłe dni zachęcamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie znajduje się mały plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających wnuków.

Duże pokoje — komfortowe warunki pobytu

Dom Opieki Chmiel posiada 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w TV, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Pragniemy, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas własne umeblowanie, a nawet pomalować ściany na dowolnie wybrany kolor. Wszystko po to, by nowy pensjonariusz czuł się u nas, jak u siebie w domu.

Każdy pokój wyposażony jest też w system alarmowy, którego centrum znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają także dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach, które tego wymagają.

Najlepsza opieka i organizacja czasu wolnego osób w podeszłym wieku

Urozmaicamy czas mieszkańców poprzez organizację ciekawych ćwiczeń rehabilitacyjnych, sprawnościowych i manualno-plastycznych. Tak spędzony czas jest uatrakcyjnieniem pobytu i pozwala na wzajemne poznanie się wszystkich chętnych mieszkańców.

Piękna pogoda jest dobrą okazją do tego, aby skorzystać z maszyn znajdujących się poza budynkiem — urządzeń umożliwiających ćwiczenia ruchowe pod gołym niebem.

Pyszne dania opracowane przez wykwalifikowanego dietetyka

Każdy mieszkaniec naszego Domu dostaje codziennie 5 posiłków odpowiednio zbilansowanych. Specjalista ds. żywienia bierze pod uwagę wszystkie ważne czynniki, jak tryb życia, stan zdrowia, nietolerancje pokarmowe, choroby i upodobania smakowe i ustala taki jadłospis, który będzie spełniać wszystkie oczekiwania.
Wizyty bliskich i swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne kanapy i fotele. W pogodne dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie jest się bezpieczny plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających wnuków.

Wygodne pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu wszystkich mieszkańców, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas własne wyposażenie, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy mieszkaniec czuł się tutaj naturalnie.

Każdy pokój wyposażony jest też w system przyzywowy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach, które tego wymagają.

Dodatkowe usługi

  • zakup ubrań, środków farmaceutycznych, opatrunków oraz leków,
  • usługi fryzjerskie i kosmetyczne,
  • ponadprogramowe ćwiczenia z fizjoterapeutą, a także inne usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Zapewniamy opiekę 24/h i natychmiastową pomoc lekarza w ramach NFZ — pewność bezpieczeństwa

Nasz wykwalifikowany zespół pracowników dba o to, by każda osoba czuła się tutaj bezpiecznie. Każdy pracownik ma bogate doświadczenie związane z opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz wykazuje wobec nich odpowiednią życzliwość i zainteresowanie. Zapewniamy również doraźną pomoc ze specjalistą w ramach NFZ. Dodatkowo najbliższa placówka NFZ znajduje się zaledwie 900 m od naszego budynku.

Skontaktuj się z nami, a indywidualnie dopasujemy ofertę do oczekiwań Twojej kochanej osoby!

Zapoznałeś się z ofertą wielu domów opieki dla osób starszych w pobliżu Zwierzyńca i chcesz wybrać najlepsze miejsce dla bliskiego? Zapraszamy do Domu Opieki Chmiel na wstępne oprowadzenie i rozmowę. Przyjmujemy osoby na czas nieokreślony, jak i na pobyty czasowe. Nawiąż współpracę z ośrodkiem, który w swoją pracę wkłada całą duszę i głębokie zaangażowanie!
5/5 - (25 głosów)

Ostatnia aktualizacja