Dom spokojnej starości Chmiel to nowoczesny budynek blisko Chełmu – w miejscowości Chmiel Pierwszy, w którym osoby w podeszłym wieku codziennie otrzymują dużo dobra i życzliwości. To miejsce stworzone specjalnie dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Tutaj Twój bliski może oczekiwać spokojnej jesieni życia.

Wykwalifikowany personel

Budynek bez ograniczeń dla niepełnosprawnych

Pomoc w czynnościach życia codziennego

Całodobowa opieka

Dom spokojnej starości w Chełmie — emerytalny wiek w spokojnym miejscu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Chmiel zlokalizowany jest w małej miejscowości przy Chełmie — w spokojnej lokalizacji, w sąsiedztwie lasu. Dookoła budynku znajdują się liczne chodniki i mały park, a niedaleko jest Rezerwat Leśny Chmiel, który będzie idealnym miejscem na rodzinną przechadzkę. Urzekająca okolica, spokój i sąsiedztwo lasów zapewnią odpoczynek mieszkańcom.

Przy budynku znajduje się duży parking z brukowej kostki przeznaczony dla pracowników Domu Opieki, a także odwiedzających.

Dom Opieki Chmiel — dlaczego my?

Budynek bez żadnych przeszkód architektonicznych

Nasz Dom przystosowany jest do osób, mających kłopoty z poruszaniem się. Na terenie całego Domu nie ma żadnych schodów czy też wysokich progów, które utrudniałyby codzienność.

Profesjonalny system kamer

Zapewniamy najlepszą jakość bezpieczeństwa, więc na terenie całego Domu Opieki zamontowano kamery, których centrala mieści się w pomieszczeniu pielęgniarek.

Wygodne miejsce wspólnych wizyt

Odwiedziny bliskich oraz swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne sofy i fotele. W ciepłe dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie jest się mały plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających dzieci.

Duże pokoje — komfortowe warunki pobytu

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę i bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu wszystkich mieszkańców, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz — można przywieźć do nas swoje wyposażenie, a nawet pomalować ściany na dowolnie wybrany kolor. Wszystko po to, by nowy pensjonariusz czuł się tutaj naturalnie.

Każdy pokój wyposażony jest również w system przywoławczy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają także dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach ewentualnej sytuacji kryzysowej.

Najlepsza opieka i organizacja czasu wolnego mieszkańców Domu

Urozmaicamy czas mieszkańców poprzez organizację różnego rodzaju aktywności, rekreacyjnych czy też manualno-plastycznych. Tak spędzony czas jest uatrakcyjnieniem pobytu i zintegrowanie się wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Piękna pogoda jest dobrą okazją do tego, aby skorzystać z udogodnień znajdujących się poza budynkiem — urządzeń umożliwiających ćwiczenia ruchowe pod gołym niebem.

Pyszne dania skomponowane przez profesjonalnego dietetyka

Każdy pensjonariusz dostaje codziennie 5 posiłków odpowiednio zbilansowanych. Specjalista ds. żywienia bierze pod uwagę wszystkie ważne czynniki, jak tryb życia, stan zdrowia, nietolerancje pokarmowe, choroby i preferencje smakowe i ustala taki jadłospis, który będzie spełniać wszystkie wymagania.
Wizyty rodzinne czy swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w głównym pomieszczeniu, które ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne kanapy oraz fotele. W pogodne dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie jest się bezpieczny plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających wnuków.

Wygodne pokoje — komfortowe warunki pobytu

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę i bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu wszystkich mieszkańców, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz — można przywieźć do nas własne meble, a nawet pomalować ściany na dowolnie wybrany kolor. Wszystko po to, by nowy mieszkaniec czuł się u nas, jak u siebie w domu.

Każdy pokój wyposażony jest również w system alarmowy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do podglądu z kamer, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach ewentualnego zagrożenia.

Inne możliwe udogodnienia

  • zakup ubrań, środków farmaceutycznych, opatrunkowych oraz lekarstw,
  • usługi fryzjerskie i kosmetyczne,
  • ponadprogramowe ćwiczenia fizjoterapeutyczne, a także inne usługi dopasowane indywidualnie.

Zapewniamy całodobową opiekę i doraźną pomoc specjalisty w ramach NFZ — pewność bezpieczeństwa

Nasz wykwalifikowany personel troszczy się o to, żeby każdy mieszkaniec czuł się tutaj bezpiecznie. Każdy pracownik ma bogate doświadczenie związane z opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz wykazuje wobec nich odpowiednią życzliwość i otwarcie. Zapewniamy także doraźną opiekę z lekarzem w ramach NFZ. Dodatkowo najbliższa placówka NFZ znajduje się tylko 900 m od naszego budynku.

Skontaktuj się z nami, a indywidualnie dostosowujemy ofertę do potrzeb Twojej bliskiej osoby!

Zapoznałeś się z ofertą wielu domów spokojnej starości w pobliżu Chełmu i chcesz zdecydować się na najlepsze miejsce dla bliskiego? Zapraszamy do Domu Opieki Chmiel na wstępne oprowadzenie oraz rozmowę. Przyjmujemy osoby na czas nieokreślony, jak i na krótkie pobyty. Podpisz umowę z placówką, która w swoją pracę wkłada całą duszę i maksymalne zaangażowanie!
5/5 - (25 głosów)

Ostatnia aktualizacja