Dom Opieki Chmiel to nowoczesny budynek blisko Dąbrowy – w miejscowości Chmiel Pierwszy, w którym starsze osoby każdego dnia dostają wiele dobra i serdeczności. To miejsce stworzone specjalnie dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Tutaj Twoja bliska osoba może oczekiwać spokojnego trzeciego wieku.

Wykwalifikowany personel

Budynek bez ograniczeń dla niepełnosprawnych

Pomoc w czynnościach życia codziennego

Całodobowa opieka

Dom seniora w Dąbrowie — emerytalny wiek w spokojnym miejscu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Chmiel zlokalizowany jest w małej miejscowości przy Dąbrowie — w spokojnym położeniu, niedaleko lasu. Wokół budynku znajdują się liczne dróżki i niewielki park, a niedaleko jest Rezerwat Leśny Chmiel, który będzie idealnym miejscem na rodzinną przechadzkę. Zachwycająca okolica, spokój oraz sąsiedztwo lasów zapewnią wypoczynek mieszkańcom.

Przy budynku jest duży parking z brukowej kostki przeznaczony dla pracowników Domu Opieki, a także {rodzin mieszkańców}.

Dom Opieki Chmiel — dlaczego my?

Dom bez jakichkolwiek barier architektonicznych

Nasz Dom przystosowany jest do osób, mających problemy z przemieszczaniem się. Na terenie całego ośrodka nie ma żadnych schodów i wysokich progów, które utrudniałyby codzienność.

Rozbudowany monitoring

Zapewniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa, więc na terenie całego Ośrodka rozlokowano kamery, których baza mieści się w pomieszczeniu pielęgniarek.

Komfortowe miejsce wspólnych wizyt

Wizyty rodzinne czy swój wolny czas z innymi pensjonariuszy można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne sofy i fotele. W ciepłe dni zachęcamy rodziny do spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie jest się bezpieczny plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających wnuków.

Wygodne pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Pragniemy, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz — można przywieźć do nas swoje wyposażenie, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy pensjonariusz czuł się tutaj komfortowo.

Każdy pokój wyposażony jest też w system przyzywowy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do podglądu z kamer, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach, które tego wymagają.

Profesjonalna opieka i organizacja czasu wolnego osób starszych

Urozmaicamy czas mieszkańców poprzez organizację różnego rodzaju zajęć rehabilitacyjnych, sprawnościowych czy też artystycznych. Tak spędzony czas jest uatrakcyjnieniem pobytu i zintegrowanie się wszystkich chętnych mieszkańców.

Słoneczna pogoda jest dobrym pretekstem do tego, aby skorzystać z udogodnień znajdujących się bezpośrednio przy posesji — urządzeń umożliwiających ćwiczenia ruchowe na wolnym powietrzu.

Pyszne posiłki zaplanowane przez profesjonalnego dietetyka

Każdy pensjonariusz dostaje codziennie 5 potraw odpowiednio skomponowanych. Specjalista ds. żywienia bierze pod uwagę wszystkie ważne czynniki, jak tryb życia, stan zdrowia, alergie, choroby oraz upodobania smakowe i ustala takie menu, które będzie spełniać wszystkie wymagania.
Odwiedziny bliskich i swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w głównym pomieszczeniu, które ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne kanapy oraz fotele. W letnie dni zachęcamy rodziny do spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie jest się bezpieczny plac zabaw, który jest dodatkową atrakcją dla odwiedzających wnuków.

Duże pokoje — komfortowe warunki pobytu

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Pragniemy, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz — można przywieźć do nas swoje meble, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy pensjonariusz czuł się u nas, jak u siebie w domu.

Każdy pokój wyposażony jest również w system przywoławczy, którego centrum znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają także dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach ewentualnego zagrożenia.

Inne możliwe udogodnienia

  • zakup ubrań, środków farmaceutycznych, opatrunkowych i leków,
  • usługi fryzjerskie i zabiegi kosmetyczne,
  • dodatkowe zajęcia fizjoterapeutyczne, a także inne usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Zapewniamy opiekę 24/dobę oraz doraźną pomoc lekarza w ramach NFZ — pewność bezpieczeństwa

Nasz profesjonalny personel dba o to, żeby każda osoba czuła się tutaj bezpiecznie. Każdy pracownik ma bogate doświadczenie związane z opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz wykazuje wobec nich odpowiednią życzliwość i zainteresowanie. Zapewniamy również doraźną opiekę z lekarzem w ramach NFZ. Na dodatek najbliższa placówka NFZ znajduje się tylko 900 m od naszego Domu.

Skontaktuj się z nami, a indywidualnie dopasujemy ofertę do potrzeb Twojej bliskiej osoby!

Zapoznałeś się z ofertą wielu domów opieki dla osób starszych w pobliżu Dąbrowy i chcesz wybrać odpowiednie miejsce dla swojej bliskiej kochanej osoby? Zapraszamy do Domu Opieki Chmiel na wstępne oprowadzenie oraz rozmowę. Przyjmujemy osoby na czas nieokreślony, jak i na pobyty czasowe. Podpisz umowę z ośrodkiem, który w swoją pracę wkłada całe serce i maksymalny zapał!
5/5 - (25 głosów)

Ostatnia aktualizacja