Dom Opieki Chmiel to innowacyjny budynek blisko Kaziemierza Dolnego – w miejscowości Chmiel Pierwszy, w którym starsze osoby każdego dnia otrzymują dużo ciepła i serdeczności. To miejsce stworzone specjalnie z myślą o osobach w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Tutaj Twoja bliska osoba może liczyć na komfortową jesień życia.

Wykwalifikowany personel

Budynek bez ograniczeń dla niepełnosprawnych

Pomoc w czynnościach życia codziennego

Całodobowa opieka

Dom spokojnej starości w Kazimierzu Dolnym — trzeci wiek w spokojnym miejscu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Chmiel zlokalizowany jest w małej miejscowości przy Kazimierzu Dolnym — w spokojnym położeniu, w sąsiedztwie lasu. Wokół domu znajdują się liczne chodniki i niewielki ogród, a pobliżu jest Rezerwat Leśny Chmiel, który będzie doskonałym miejscem na rodzinny spacer. Urzekająca okolica, harmonia i sąsiedztwo lasów zapewnią odpoczynek mieszkańcom.

Przy Domu Opieki znajduje się duży parking z brukowej kostki przeznaczony dla pracowników Domu Opieki, a także odwiedzających.

Dlaczego warto wybrać Dom Opieki Chmiel?

Dom bez jakichkolwiek przeszkód architektonicznych

Nasz Dom przystosowany jest do osób, mających problemy z przemieszczaniem się. Na terenie całego Domu nie ma żadnych stopni i wysokich progów, które utrudniałyby codzienność.

Rozbudowany monitoring

Dbamy o najwyższe standardy bezpieczeństwa, więc na terenie całego Ośrodka rozlokowano kamery, których baza mieści się w pomieszczeniu pielęgniarek.

Wygodne miejsce wspólnych spotkań

Spotkania bliskich oraz swój wolny czas z innymi pensjonariuszy można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne sofy oraz fotele. W pogodne dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu w naszym ogrodzie, gdzie jest się bezpieczny plac zabaw, który jest dodatkową atrakcją dla odwiedzających dzieci.

Wygodne pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel oferuje 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w TV, szafę i bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu wszystkich mieszkańców, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas swoje umeblowanie, a nawet pomalować ściany na dowolnie wybrany kolor. Wszystko po to, by nowy pensjonariusz czuł się tutaj naturalnie.

Każdy pokój wyposażony jest również w system alarmowy, którego centrum znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do podglądu z kamer, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach, które tego wymagają.

Profesjonalna opieka i organizacja czasu wolnego pensjonariuszy

Urozmaicamy czas mieszkańców poprzez organizację ciekawych ćwiczeń terapeutycznych, ruchowych czy też manualno-plastycznych. Tak spędzony czas jest uatrakcyjnieniem pobytu i zintegrowanie się wszystkich chętnych mieszkańców.

Słoneczna pogoda jest dobrą okazją do tego, aby skorzystać z maszyn znajdujących się poza budynkiem — urządzeń umożliwiających ćwiczenia ruchowe na podwórku.

Smaczne posiłki zaplanowane przez profesjonalnego dietetyka

Każdy pensjonariusz otrzymuje codziennie 5 dań odpowiednio zbilansowanych. Dietetyk bierze pod uwagę wszystkie ważne czynniki, jak tryb życia, stan zdrowia, nietolerancje pokarmowe, choroby oraz upodobania smakowe i ustala takie menu, które będzie spełniać wszystkie wymagania.
Spotkania bliskich i swój wolny czas z innymi pensjonariuszy można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne kanapy i fotele. W letnie dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie jest się bezpieczny plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających dzieci.

Wygodne pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel posiada 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę i bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Pragniemy, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz — można przywieźć do nas swoje meble, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy mieszkaniec czuł się u nas, jak u siebie w domu.

Każdy pokój wyposażony jest też w system przyzywowy, którego centrum znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach ewentualnego zagrożenia.

Inne możliwe udogodnienia

  • zakup ubrań, środków farmaceutycznych, opatrunków oraz lekarstw,
  • usługi fryzjerskie i kosmetyczne,
  • ponadprogramowe zajęcia fizjoterapeutyczne, a także inne usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Zapewniamy opiekę 24/dobę i doraźną pomoc lekarza w ramach NFZ — pewność bezpieczeństwa

Nasz doświadczony personel dba o to, aby każda osoba czuła się tutaj bezpiecznie. Każdy pracownik ma bogate doświadczenie związane z opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz wykazuje wobec nich odpowiednią życzliwość i otwarcie. Zapewniamy także natychmiastową opiekę z lekarzem w ramach NFZ. Dodatkowo najbliższa placówka NFZ znajduje się tylko 900 m od naszego Domu.

Skontaktuj się z nami, a indywidualnie dostosowujemy ofertę do potrzeb Twojej kochanej osoby!

Przejrzałeś już ofertę wielu domów opieki dla osób starszych w okolicy Kaziemierza Dolnego i chcesz wybrać najlepsze miejsce dla bliskiego? Zapraszamy do Domu Opieki Chmiel na wstępne oprowadzenie i rozmowę. Przyjmujemy osoby na czas nieokreślony, jak i na pobyty czasowe. Nawiąż współpracę z ośrodkiem, który w swoją pracę wkłada całe serce i maksymalny zapał!
5/5 - (25 głosów)

Ostatnia aktualizacja