Dom Opieki Chmiel to nowoczesny ośrodek blisko Szczebrzeszyna – w miejscowości Chmiel Pierwszy, w którym osoby w wieku emerytalnym każdego dnia otrzymują wiele ciepła i życzliwości. To miejsce stworzone specjalnie z myślą o osobach w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Tutaj Twoja bliska osoba może liczyć na spokojną jesień życia.

Wykwalifikowany personel

Budynek bez ograniczeń dla niepełnosprawnych

Pomoc w czynnościach życia codziennego

Całodobowa opieka

Dom seniora w Szczebrzeszynie — trzeci wiek w spokojnym miejscu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Chmiel zlokalizowany jest w małej miejscowości przy Szczebrzeszynie — w spokojnym położeniu, w sąsiedztwie lasu. Wokół domu znajdują się liczne ścieżki i mały park, a niedaleko jest Rezerwat Leśny Chmiel, który będzie idealnym miejscem na rodzinną przechadzkę. Zachwycająca okolica, spokój oraz sąsiedztwo lasów zapewnią odpoczynek mieszkańcom.

Przy Domu Opieki jest duży parking z brukowej kostki przeznaczony dla personelu Domu Opieki, a także odwiedzających.

Dom Opieki Chmiel — dlaczego my?

Budynek bez jakichkolwiek barier architektonicznych

Nasz Dom przystosowany jest do osób, mających problemy z poruszaniem się. Na terenie całego Domu nie ma żadnych schodów czy też wysokich progów, które utrudniałyby codzienne poruszanie.

Nowoczesny monitoring

Dbamy o najwyższe standardy bezpieczeństwa, więc na terenie całego Domu Opieki zamontowano kamery, których centrala mieści się w pomieszczeniu pielęgniarek.

Wygodne miejsce wspólnych spotkań

Spotkania bliskich oraz swój wolny czas z innymi pensjonariuszy można spędzać w salonie, który ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne kanapy i fotele. W ciepłe dni zapraszamy rodziny do spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie jest się bezpieczny plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających wnuków.

Duże pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel posiada 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w TV, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu wszystkich mieszkańców, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz — można przywieźć do nas swoje umeblowanie, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy mieszkaniec czuł się u nas, jak u siebie w domu.

Każdy pokój wyposażony jest też w system przywoławczy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do podglądu z kamer, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach ewentualnego zagrożenia.

Najlepsza opieka i organizacja czasu wolnego mieszkańców Domu

Urozmaicamy czas mieszkańców poprzez organizację różnego rodzaju aktywności, sprawnościowych czy też manualno-plastycznych. Tak spędzony czas jest uatrakcyjnieniem pobytu i pozwala na wzajemne poznanie się wszystkich chętnych mieszkańców.

Piękna pogoda jest dobrą okazją do tego, aby skorzystać z maszyn znajdujących się bezpośrednio przy posesji — urządzeń umożliwiających ćwiczenia ruchowe pod gołym niebem.

Domowe posiłki opracowane przez wykwalifikowanego dietetyka

Każdy mieszkaniec naszego Domu dostaje codziennie 5 potraw odpowiednio skomponowanych. Specjalista ds. żywienia bierze pod uwagę wszystkie ważne czynniki, jak tryb życia, stan zdrowia, alergie, choroby i upodobania smakowe i ustala taki jadłospis, który będzie spełniać wszystkie oczekiwania.
Wizyty bliskich oraz swój wolny czas z innymi mieszkańcami można spędzać w głównym pomieszczeniu, które ma kominek panoramiczny, duży telewizor, wygodne kanapy i fotele. W pogodne dni zachęcamy rodziny do spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie jest się mały plac zabaw, który jest kolejną atrakcją dla odwiedzających dzieci.

Duże pokoje — komfortowe warunki mieszkaniowe

Dom Opieki Chmiel posiada 1- i 2- osobowe pokoje, które wyposażone są w telewizor, szafę oraz bezprzewodowy internet światłowodowy. Każdy pokój ma swoją oddzielną łazienkę.

Pragniemy, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, dlatego oferujemy możliwość indywidualnej aranżacji pokoju — można przywieźć do nas własne umeblowanie, a nawet zmienić kolor ścian. Wszystko po to, by nowy pensjonariusz czuł się tutaj komfortowo.

Każdy pokój wyposażony jest również w system przyzywowy, którego centrala znajduje się w pokoju pielęgniarek. Opiekunki mają też dostęp do pełnego monitoringu, który pozwala zareagować w porę w sytuacjach, które tego wymagają.

Inne możliwe udogodnienia

  • zakup ubrań, środków farmaceutycznych, opatrunkowych oraz lekarstw,
  • usługi fryzjerskie i kosmetyczne,
  • ponadprogramowe zajęcia z fizjoterapeutą, a także inne usługi dopasowane indywidualnie.

Zapewniamy opiekę 24/h i doraźną pomoc specjalisty w ramach NFZ — gwarancja bezpieczeństwa

Nasz wykwalifikowany personel dba o to, żeby każda osoba czuła się tutaj bezpiecznie. Każdy pracownik ma bogate doświadczenie związane z opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz wykazuje wobec nich odpowiednią życzliwość i otwarcie. Zapewniamy także doraźną poradę lekarską w ramach NFZ. Na dodatek najbliższa placówka NFZ znajduje się tylko 900 m od naszego budynku.

Skontaktuj się z nami, a indywidualnie dopasujemy ofertę do potrzeb Twojej bliskiej osoby!

Zapoznałeś się z ofertą wielu domów opieki dla osób starszych w okolicy Szczebrzeszyna i chcesz zdecydować się na odpowiednie miejsce dla swojej bliskiej kochanej osoby? Zapraszamy do Domu Opieki Chmiel na wstępne oprowadzenie oraz rozmowę. Przyjmujemy osoby na czas nieokreślony, jak i na pobyty czasowe. Nawiąż współpracę z placówką, która w swoją pracę wkłada całe serce i głębokie zaangażowanie!
5/5 - (25 głosów)

Ostatnia aktualizacja